Technologia natryskowa sprawdza się znakomicie zarówno w przypadku budownictwa jednorodzinnego, jak również przemysłowego. Znając możliwości pianki poliuretanowej, a także doskonale wiedząc jak skuteczna jest w ocieplaniu różnych powierzchni, wykorzystujemy ją również do izolacji dachów – wykonanych z drewna, betonu, blachy, płyt OSB i nie tylko.
Dzięki tej technologii możliwe jest zdecydowane podwyższenie sprawności energetycznej budynku i dostosowanie obiektu do określonych potrzeb – poprzez wyeliminowanie wilgoci, odpowiednie uszczelnienie dachu, a także zapewnienie właściwej temperatury wewnątrz budynku.
Natryskowa izolacja dachu
Pianka poliuretanowa jest najpopularniejszym na świecie produktem stosowanym do izolacji dachów – zarówno tych remontowanych, jak i nowo powstających.
Na podłoże nanoszona jest za pomocą specjalnego urządzenia ciecz, która błyskawicznie powiększa swoją objętość, tworząc sztywną, bardzo trwałą i posiadającą doskonałe parametry warstwę izolacyjną.
Posiada ona właściwości termo-, hydro- i dźwiękoizolacyjne, idealnie sprawdzając się na zewnętrznych połaciach dachów, a dzięki temu, że posiada jednolitą strukturę i pozbawiona jest mostków termicznych, sprawdza się w najtrudniejszych warunkach. Aby uchronić poliuretan przed promieniowaniem UV i wszelkiego rodzaju uszkodzeniami, na jego zewnętrzną warstwę stosuje się polimocznik.
Takie połączenie sprawia, że technologia natrysku pianki poliuretanowej jest skuteczna niezależnie od rodzaju czy wielkości dachu. Dzięki temu, że materiał jest lekki, nie obciąża konstrukcji i jest w pełni bezpieczny dla każdego budynku.
Zalety termoizolacji
Technologia natryskowa nie bez powodu cieszy się największą popularnością na świecie jeżeli chodzi o termoizolację dachów, zdobywając ogromną rzeszę użytkowników również w naszym kraju.
Co najważniejsze, materiał ten sprawdza się w trudnych warunkach i sprawdza się w miejscach, w których pogoda i temperatura są zmienne, a dach narażony jest na częste opady i działanie wilgoci.
Oprócz doskonałych parametrów termoizolacyjnych, należy w pierwszej kolejności powiedzieć o doskonałej trwałości materiału, który przez wiele lat nie traci swoich właściwości, w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów izolacyjnych, takich jak styropian.
Działanie wilgoci nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości i parametry pianki, gdy dla porównania – styropian albo wełna mineralna stopniowo tracą swoją skuteczność.
Dzięki temu producenci są w stanie dawać dożywotnie gwarancje na swoje pianki PUR, a ich trwałość do tej pory nie została ściśle określona – jest to co najmniej kilkadziesiąt lat!
Formularz kontaktowy:
Inne zalety technologii natryskowej: - jej montaż przebiega sprawnie i bezproblemowo, nie wpływając na codzienne funkcjonowanie mieszkańców czy pracowników danego obiektu, - zatrzymuje pyły i kurze, będąc korzystną dla alergików, a także uniemożliwia rozwój grzybom i pleśniom, - jest bardzo precyzyjna, nie pozostawia mostków termicznych i doskonale zabezpiecza każdy fragment połaci dachowej, - nie rozprzestrzenia pożaru, - ma doskonałe właściwości dźwiękoszczelne, - jest rozwiązaniem ekologicznym, nie posiada w swoim składzie freonów i dzięki temu nie zagraża zdrowiu ludzi i zwierząt przebywających w danym budynku. Biorąc pod uwagę to, że dach jest najistotniejszym elementem obiektu, mającym wpływ na komfort cieplny użytkowników budynku, właściwości pianki poliuretanowej są nieocenione. W trakcie zimowego okresu grzewczego warstwa pianki zamontowana na połaci dachowej zatrzymuje uciekające ku górze ciepłe powietrze, co pozwala znacznie zaoszczędzić na rachunkach za zużycie energii elektrycznej, a w trakcie lata powstrzymuje ciepłe powietrze przed napływem do wnętrz, dzięki czemu pomieszczenia nie nagrzewają się do zbyt wysokich temperatur. Dzięki doskonałym parametrom pianki możliwe jest znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania i chłodzenia.
Uniwersalne zastosowanie
Nasze działania prowadzone są w przypadku różnego rodzaju dachów – zarówno z zewnątrz, jak również od wewnątrz, w zależności od zlecenia.
Oferujemy więc:
Izolację dachów spadowych.
Z blachy – bezpośredni natrysk pozwala na doskonałe zabezpieczenie dachu zarówno nowo wybudowanego, jak i takiego, który posiada wiele lat. Istotne jest to, by podłoże z blachy albo blachodachówki było stabilne, co pozwoli na wykonanie izolacji trwałej na wiele lat.
Z folii paroprzepuszczalnej – pianka natryskiwana jest na folię, w związku z czym nie ma bezpośredniego kontaktu z dachem. Nie rośnie więc w nieodpowiednim kierunku, a dzięki swojej lekkości oraz doskonałemu przywieraniu do powierzchni, świetnie sprawdza się w przypadku różnego rodzaju obiektów i w każdych warunkach.
Z płyt OSB i desek drewnianych – pianka jako produkt paroprzepuszczalny powoduje, że tego rodzaju dach „oddycha” i nie pojawiają się na nim grzyby czy pleśnie.
Izolację dachów płaskich.
Z blachy – bardzo istotnym czynnikiem, który powoduje, że pianka tak doskonale sprawdza się na blaszanych dachach, jest (poza doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi) dźwiękochłonność tego materiału. Wiadomo bowiem, że blaszane dachy nie posiadają zwykle zbyt zadowalających właściwości akustycznych.
Z betonu – pianka doskonale trzyma się betonowych powierzchni, ale warto pamiętać o tym, by dach był wykonany stabilnie i by został pokryty środkiem gruntującym.
Z folii paroprzepuszczalnej
Z desek i płyt OSB
Prace konserwacyjne
Powłoka izolacyjna z pianki poliuretanowej powinna być sprawdzana raz na kilkanaście lat, co nie stanowi jakiegokolwiek problemu dla właścicieli budynków, bo w takim czasie tak czy inaczej należy wykonać przegląd dachu albo przeprowadzić jakiekolwiek prace.
Dzięki temu, że nie traci ona swoich właściwości pod wpływem wieloletniej eksploatacji i działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, obowiązek sprawdzania stanu jest czysto profilaktyczny.
Przeglądy dachu zalecane są natomiast po przejściu silnego wiatru, długotrwałych ulewach albo wielodniowym, bardzo dużym mrozie.
Warto dodać, że izolacja jest odporna na nacisk spowodowany chodzeniem po dachu czy wykonywanymi przeglądami.
Grunt – dobrze wykonana izolacja
Chociaż pianka poliuretanowa ma doskonałe właściwości i sprawdza się na dachach różnego rodzaju, jej pełna skuteczność uzależniona jest przede wszystkim od jakości wykonanych prac.
W trakcie wyboru wykonawcy należy kierować się przede wszystkim jego doświadczeniem oraz dotychczasowymi realizacjami. Wiele firm oferujących bardzo niskie ceny realizacji zleceń nie posiada odpowiednich kwalifikacji albo używa słabej jakości materiału, który w ogóle nie sprawdzi się w danych warunkach. A naprawa tak zepsutej izolacji jest kosztowna, okazując się przy tym stratą czasu dla inwestora.
Nasza firma korzysta tylko ze sprawdzonych materiałów otwarto- i zamkniętokomórkowych, które umożliwiają nam wykonywanie ociepleń trwałych i skutecznych.
Inwestując w usługi naszych specjalistów, stawiacie Państwo na szczelny dach, dzięki któremu zapewnicie sobie komfort w budynku o każdej porze roku i bez względu na panujące na zewnątrz warunki.
Naszym zdaniem wykonanie odpowiedniej izolacji dachu jest niezbędne do tego, aby dom albo jakikolwiek inny budynek mógł być w stu procentach funkcjonalny – dlatego właśnie nasze działania prowadzone są w oparciu o najlepsze materiały oraz wiedzę specjalistów.
PIANSYSTEM® - TOMASZ NOWACZEK
Oferta – Zakres działalności:
Izolacja budynku wełną celulozową
Izolacja budynku jest jednym z kluczowych aspektów związanych z jego komfortowym użytkowaniem. Wiąże się również z oszczędnościami finansowymi. Prawidłowe wykonanie izolacji nie jest łatwe, jednak dzięki nowoczesnym materiałom takim jak wdmuchiwana wełna celulozowa znacząco można zwiększyć poziom izolacji termicznej i praktycznie całkowicie wyeliminować mostki termiczne.