Jako specjaliści w zakresie wykonywania ociepleń pianką poliuretanową, znamy wszystkie jej zalety i wady. Nie przez przypadek proponujemy ten sposób izolacji – jest on dużo skuteczniejszy niż wełna mineralna czy styropian i posiada więcej zalet, dzięki którym jesteśmy w stanie spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Po pierwsze – skuteczność i montaż

Porównanie tych dwóch metod koniecznie trzeba rozpocząć od tego co najważniejsze, a więc współczynnika przenikania ciepła U.

Zgodnie z nowymi normami, które weszły w życie 1.01.2014 roku, współczynnik ten nie może być większy niż 0,20 W/(m2K) dla dachu i 0,25 W/(m2K) dla ścian.

Zamkniętokomórkowa pianka poliuretanowa posiada bardzo niski współczynnik przenikania ciepła – (0,024 W/(m2K) i wygrywa na tym polu z innymi materiałami izolującymi. Doskonale sprawdza się do ocieplania domu od zewnątrz – w przypadku dachu wykorzystywana jest pianka otwartokomórkowa, o nieco gorszych, ale wciąż bardzo dobrych parametrach przenikalności ciepła.

Bardzo istotnym atutem pianki PUR jest to, że korzystając z niej nie tworzą się mostki termiczne – w przypadku wełny mineralnej dużo łatwiej o niedopatrzenie w trakcie montażu i pojawienie się luk.

Pianka poliuretanowa wygrywa również na polu szybkości aplikacji, bowiem nasi specjaliści są w stanie wykonać do 300 m² izolacji dziennie, docierając również do najtrudniej dostępnych miejsc.

Jeżeli chodzi o wełnę tempo pracy jest dużo niższe i realizacja zlecenia trwa zazwyczaj kilka dni – specjaliści w tej dziedzinie są w stanie położyć najczęściej do 50 m² materiału dziennie. Proces montażu pianki jest też łatwiejszy – nie trzeba bowiem korzystać z jakichkolwiek elementów dodatkowych, takich jak gwoździe.

Materiał, w przeciwieństwie do wełny, przylega trwale i bezpośrednio do powierzchni.

Po drugie – użytkowanie i trwałość

Czynniki zewnętrzne, w tym wilgoć, mogą mieć istotny wpływ na właściwości wełny mineralnej, która po latach stopniowo traci swoje właściwości.

W przypadku pianki poliuretanowej nie ma takiego problemu – dzięki odpowiedniej nasiąkliwości jej właściwości izolacyjne przez cały czas pozostają takie same!

Inaczej jest w przypadku odporności na ogień – na tym polu wygrywa wełna (wytrzymuje temperaturę do 1000 stopni Celsjusza, pianka – do 200). Co jednak bardzo istotne, pianka podczas pożaru nie rozpuszcza się i nie rozprzestrzenia ognia – powłoka zostaje zwęglona, dzięki czemu ogień nie przedostaje się do kolejnych warstw na danej powierzchni.

Atutem pianki jest także jej lekkość, dzięki czemu w żaden sposób nie obciąża konstrukcji.

Po trzecie – zdrowie

Niezależnie od tego, na który rodzaj izolacji się Państwo zdecydujecie, możecie być pewni tego, że będzie to rozwiązanie w pełni bezpieczne.

Nasze pianki PUR są przyjazne zarówno środowisku naturalnemu, jak i człowiekowi, nie pyląc, nie wywołując uczuleń i nie wydzielając zapachów.

Dlatego materiał używany jest również w obiektach, w których przechowywana jest żywność.


 

PIANSYSTEM IZOLACJE NATRYSKOWE TOMASZ NOWACZEK

Oferta – Zakres działalności:

Izolacja budynku wełną celulozową

Izolacja budynku wełną celulozową

Izolacja budynku jest jednym z kluczowych aspektów związanych z jego komfortowym użytkowaniem. Wiąże się również z oszczędnościami finansowymi. Prawidłowe wykonanie izolacji nie jest łatwe, jednak dzięki nowoczesnym materiałom takim jak wdmuchiwana wełna celulozowa znacząco można zwiększyć poziom izolacji termicznej i praktycznie całkowicie wyeliminować mostki termiczne.

  • Ocieplenie pianką poddasza, domów, magazynów i innych budynków

    PIANSYSTEM® - TOMASZ NOWACZEK

    Naszym celem jest Państwa satysfakcja i zadowolenie z wyboru izolacji.

    Oferta Galeria